Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, przyciągane obietnicą trwałego efektu i wygodą, jaką niesie za sobą ta technologia. Depilacja laserowa opiera się na zasadzie selektywnego foto termolizy, która polega na wykorzystaniu wiązki laserowej do uszkodzenia mieszka włosowego, pozostawiając przy tym skórę nienaruszoną. Lasery emitują światło, które jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik włosów. Gdy melanina wchłania to światło, zamienia je na ciepło, które niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost włosa.

Skuteczność laserowego depilowania zależy w dużej mierze od kilku czynników. Zazwyczaj wymagane jest przynajmniej kilka zabiegów, aby osiągnąć trwałe efekty depilacji laserowej. Włosy rosną w cyklach, więc laser działa najlepiej na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Konieczność wielokrotnych sesji sprawia, że proces może być czasochłonny.

Czy metoda depilacji laserowej jest bardzo trwała?

U niektórych pacjentów efekt może być praktycznie trwały, a włosy wracają w bardzo ograniczonym stopniu lub wcale. Jednak u innych konieczne może być regularne utrzymanie efektu poprzez co jakiś czas powtarzane sesje.

Trwałość efektu depilacji laserowej może być również związana z rodzajem lasera używanego w zabiegu. Lasery o wyższej jakości i mocy mogą zapewnić trwalsze rezultaty, podczas gdy tańsze i mniej zaawansowane urządzenia mogą wymagać częstszych sesji i utrzymania. Koszty depilacji laserowej mogą być znaczącym czynnikiem wpływającym na wybór tej metody. Cennik depilacji laserowej może znacznie różnić się w zależności od regionu, salonu kosmetycznego oraz obszaru ciała, który ma zostać poddany depilacji. Przed przystąpieniem do zabiegów warto porównać cennik depilacji laserowej różnych miejsc i upewnić się, że nasz budżet na to pozwala.